A+ A A-
Tools

W wieku trzynastu lat pierwszy raz miałem do czynienia z muzyką rap. Pomiędzy szesnastym a siedemnastym rokiem życia (2008/9) postanowiłem napisać pierwszy tekst.

ZAKE - Właściwie Adrian Zalewski urodzony w 1993 roku w Sz-N. Cytat z piosenki : "3 lata później usłyszany pierwszy rap" świadczy o tym, iż z tą kulturą ma do czynienia od lat najmłodszych.
Zajarany zarówno rapem polskim jak i zagranicznym. Pierwsze wersy jego można było usłyszeć na Demo Tape zespołu SPS (Styl Pomorskiego Składu) w 1999 roku. Karierę z rapem rozpoczął w 2006 roku . Rok później wraz z Mathisem oraz Dkz'etem założyli zespół DMA. W 2007/2008 powstaje pierwszy nielegal DMA "Nowe Pokolenie". Album ten nie ujrzał światła dziennego ze względu na jakość nagrań. W 2009 roku powstaje drugi album DMA "Almanach". Płyta ta odbija się na osiedlach, lecz nie jest to wg. autorów płyta "wymarzona". Po albumie skład wstrzymuje swoją działalność. W 2009/2010/2011 Zake uczestniczy na gościnnych albumach : Enzi TCMSW, Gregory Va bank, Dj Knockout Mixtape, EMSI WS, Skandal Studio Mixtape, Damus Kawa, WFD ARMIA. W 2012 wraz z ziomkiem ze szkolnej ławki CO postanawia nawiązać współpracę nad wspólnym projektem.

http://www.youtube.com/watch?v=7lpsjmkQJWg

sprawdź:

http://www.facebook.com/ZAKEandCO

http://www.youtube.com/user/ZAKEandCO

Raperka, reprezentantka szczecińskiego podziemia,
członkini grupy "Zachodnia Strona".
Swoja historie z muzyka zaczęła w wieku 13 lat
pisząc i realizując materiały w domowym studiu.
Jednak dopiero po 4 latach w roku 2012
miała możliwość wydać swoje pierwsze solowe
EP pt. "WS ELEMENT" .
Obecnie pracuje nad nowym solowym projektem LP.
Jak dotąd zagrała wiele imprez supportując m.in
na Koncertach : Hemp gru, Paluch, Lilu, Buka,
Pih, Sokol, Łona, PMM, Parias.

Odsłuch:
http://www.youtube.com/user/MarjankaEmSiWStv
Kontakt:
http://www.facebook.com/Sensi.Szn


Reprezentant Szczecińskiego podziemia, raper i początkujący producent. Jego początki sięgają 2008r.
Dwa lata później wydał swoją pierwszą EP’kę pt. „Bez Odwrotu”.
14 stycznia 2012r. miała miejsce premiera 

Bogu Bogdan (23l.) reprezentant szczecińskiego podziemia, z mikrofonem ma do czynienia od 2006r. Do kartek sięgnął, bo sięgnął, ciężko jest tu szukać kluczowego impulsu. W 2007r wraz z Hyziem założyli skład 'Prawda W Rymach', owocem czego była pierwsza wspólna podziemna płyta 'Bilet W Jedną Stronę'. Równolegle w czasie formowała się grupa Pol Hasz, która obecnie zrzesza 8 raperów, oraz 2 producentów ze Szczecina i okolic. Jak dotąd raper zagrał wiele lokalnych imprez, supportując m.in. koncerty: Hemp Gru, Pyskaty, PMM.

Dyskografia:

Prawda W Rymach - Bilet W Jedną Stronę (LP 2009)
Bogu Bogdan - Hajfajf! (EP 2010)
Bogu - Wdech i Wydech (LP 2012)

LP 'Wdech i Wydech' planowane było na koniec roku 2011, lecz z powodu różnych trudności premiera przeciągnęła się o kilka miesięcy. Fizyczna wersja płyty przewidziana jest na koniec maja 2012r.

Facebook:
www.facebook.com/PolHasz
www.facebook.com/BoguBogdanPWR

Pol Hasz.
To dopiero początek.

środa, 11 kwiecień 2012 21:27

DJ Twister

Napisał

DJ Twister sztuką miksowania muzyki zajmuje się już od ok. 15 lat, imprezy gra od około dwunastu. Do zostania DJ'em zainspirowały go skrecze ubarwiające nagrania rapowe, których słuchał na początku lat 90′tych.

Zaczynając od skreczowania przy użyciu własnoręcznie to tego celu przerobionego gramofonu, dzięki talentowi i chęci do pracy wkrótce zaczął pojawiać się za adapterami na szczecińskich imprezach Hip-Hop'owych, które rozkręcał wraz z DJ'em Sebą. Do jego ulubionych gatunków muzycznych zaliczyć można praktycznie wszystkie rodzaje „czarnej muzyki" – Hip-Hop, funk, soul, R&B, klasyczne disco, reggae, dancehall, oprócz tego broken beat, jazz i odschoolowe electro. Od początku swojej działalności zagrał niezliczoną wręcz ilość różnorodnych imprez niemal w całym kraju.

Truskull, to konkretnie reprezentacja dwóch miast - Szczecina i Goleniowa. Zespół powstał w 2006 roku. Wcześniej od 2003 roku "Jimy" ( założyciel grupy ) działał w zespole ZGL oraz solowo . W połowie 2005 zaczął współpracę z "Kacprem" zakładając z czasem zespół o wspomnianej nazwie Truskull. Przed rokiem skład został powiększony o kolejnego mc młodego pokolenia - "Enziego". Truskull zagrał sporo koncertów głownie w rodzinnym Goleniowie, ale także w Szczecinie, Stargardzie i regionie. W 2008 roku zespół zajął 10 miejsce w konkursie na Demo Roku 2008 Adycji Wudoo. 29 marca ukaże się najnowsze EP zapowiadające pierwszy oficjalny album.

Niebawem ukaze się również drugi klip do numeru "Inni a identyczni"

Link do singla - teledysk: http://www.hip-hop.pl/video/projector.php?id=1295361091
Strona o grupie na hip-hop.pl:http://www.hip-hop.pl/ustawki/projektor.php?usr=12107763842205

Truskav - Swoją przygodę z rapem rozpoczął w roku 2008/2009. Członek ekipy „Młode Pokolenie". W 20009 powstała pierwsza płyta (Bartas , Truskav) "Dwa waleczne serca" rok później również z Bartasem światło dzienne ujrzał projekt "Pośród ciemnej drogi", następnie w roku 2011 wspólny projekt Kari/Truskav/Bartas zatytułowany "Z 2 Stron Projekt ". Młody raper obecnie pracuje nad albumem LP który tworzy razem z Karim. A na rok 2012 planuje wydać swoja solową płytę.

Toki Tox – szczeciński raper pochodzący z prawego brzegu miasta reprezentujący skład KaPeWu (Kartki Pełne Wersów) oraz Młode Pokolenie. Swoje pierwsze numery nagrał wspólnie z Żelem w 2007 roku, w tym także roku powstał skład Kartki Pełne Wersów w skrócie KaPeWu. W 2008, Toki wraz z Żelem grają swój pierwszy koncert w klubie Black Pearl (support przed Pihem), w tym także roku skład z prawego brzegu gra jeszcze parę koncertów.

piątek, 06 kwiecień 2012 18:56

Tele

Napisał

Tele - właściwie Grzegorz Telecki urodzony w Częstochowie, producent muzyczny i mc. Swoją przygodę z rapem rozpoczął już w 2002 roku. Rok 2003 był dla niego debiutem gdzie wraz ze znajomymi nagrał pierwszą EP. W 2005 członek Częstochowskiego składu EMESTE. Po paru latach przerwy w 2009 odnalazł się w innej roli- producenta. Po wyjeździe z rodzinnego miasta zamieszkał w Szczecinie, gdzie studiuje i wiąże plany na przyszłość. Związane one są przede wszystkim ze współpracą z tutejszą sceną.

Planet ANM - wł. Radosław Płaneta ur 24.12.1986 r. Raper i producent reprezentujący scenę szczecińską i label POL HASZ. Pierwsze utwory nagrał w roku 2003 wraz z ANM (rodzima ekipa z Kamienia Pomorskiego). Przez okres kilku lat współtworzył SmaszSmasz czyli kolabo Kamień-Szczecin do momentu zaprzestania działalności tejże formacji. Po 5 latach od pierwszej wrzuconej zwrotki w roku 2008 wyszedł album ANM "Widzę wiecej", następnie w 2009 do ANM dołaczył Cichy (udzielił się m.in. na MORES) i powstała płyta ANM "Skoki napięcia". Od roku 2010 Planet tworzy solowo czego owocem do tej pory był projekt "Konstelacja" LP 2010 a następnie "Sygnał" LP 2011.

F.A.Z. – Raper, beatboxer, beatmaker.

Rapem zajął się już na przełomie lat 2000/2001, wtedy to, razem z trzema kolesiami założył crew o nazwie "Respektywistyka" niedługo po utworzeniu składu wyszła pierwsza płyta o takiej samej nazwie jak crew. Respektywistyka rozpoczęła swoją rapową przygodę w Policach kolo Szczecina i tam wyewoluowala. Krótko po wypuszczeniu materiału skład zaczął być rozpoznawalny na rodzimym Polickim terenie oraz na Szczecińskiej scenie. Skład niestety nie przetrwał próby czasu i niestety kilka miesięcy od założenia rozpadł się rozpadł i każdy poszedł w swoja stronę, jak dodaje sam F.A.Z. „ zapewne po dziś dzień gdzieś tam dalej idzie.... Natomiast ja postanowiłem grac solo i gram aż do dziś. „ Dyskografia rapera zawiera kilka niewypuszczonych nielegali, które określa mianem „nieudanych". Ukończenie szkoły muzycznej z umiejętnością gry na skrzypcach i fortepianinie, nabyciem „słuchu muzycznego", poczucia rytmu w połączeniu z kreatywnością pozwoliło mu samemu tworzyć bity pod swoje produkcję. Mniej więcej w roku 2007/2008 zajarany takimi osobami jak: Beardyman, Eklips czy Dub FX zaczął swoją przygodę z beatboxem, poszedł o krok dalej i zaczął profesjonalnie zajmować się samplingiem czyli coverowaniu całych numerów za pomocą sprzętu elektronicznego i oczywiście własnej gęby. Udział F.A.Z.'a w licznych showcase'ach zaowocował utworzeniem w 2011 składu beatboxowego „Power Plumkerzz" razem z Dejv'em i Peter'em. Skład ma na koncie liczne występy na terenie województwa zachodnio-pomorskiego jak i sporo suportów między innymi przed O.S.T.R'ym czy na urodzinach „Andegrandu" gdzie pojawiły się takie postacie jak: Ten Typ Mes, Fokus, Bonson, Raca, Jan Wyga i inni. Najbliższym planem jest zakończenie prac nad materiałem „Entertainment", który ma ukazać się w połowie 2012 roku, ma być to pierwsza poważna produkcja, jak zapowiada raper ma być to „LP z dużym jebnięciem".

Odsłuch:

http://www.youtube.com/user/FAZszczecin/videos

http://www.reverbnation.com/fazowsky

Oficjalny Fanpage składu „Power Plumkerzz"

https://www.facebook.com/pages/Power-Plumkerzz/107950985978510

Strona 1 z 2

Komentarze

Wspierają nas »

2012 SzczecinskiHipHop.pl