A+ A A-
Tools

Truskull, to konkretnie reprezentacja dwóch miast - Szczecina i Goleniowa. Zespół powstał w 2006 roku. Wcześniej od 2003 roku "Jimy" ( założyciel grupy ) działał w zespole ZGL oraz solowo . W połowie 2005 zaczął współpracę z "Kacprem" zakładając z czasem zespół o wspomnianej nazwie Truskull. Przed rokiem skład został powiększony o kolejnego mc młodego pokolenia - "Enziego". Truskull zagrał sporo koncertów głownie w rodzinnym Goleniowie, ale także w Szczecinie, Stargardzie i regionie. W 2008 roku zespół zajął 10 miejsce w konkursie na Demo Roku 2008 Adycji Wudoo. 29 marca ukaże się najnowsze EP zapowiadające pierwszy oficjalny album.

Niebawem ukaze się również drugi klip do numeru "Inni a identyczni"

Link do singla - teledysk: http://www.hip-hop.pl/video/projector.php?id=1295361091
Strona o grupie na hip-hop.pl:http://www.hip-hop.pl/ustawki/projektor.php?usr=12107763842205

Zapraszamy na profil Mores RSH na myspace.com, gdzie można odsłuchać całą płytę "Słowo droższe od złota".

http://www.myspace.com/moresrsh

ŁONA&WEBBER – Razem od zawsze i na zawsze. Nie ma lepiej zgranego duetu MC/Producent w naszym kraju jak ten oto. Znając się od samego początku wspólnej drogi z muzyką, która stała się nieodłącznym elementem ich życia, nawzajem znają swoje gusta i inspiracje tak dobrze, że można by ich zamienić rolami a i tak daliby radę. Trzeba to nawet zobaczyć na stronie promującej chłopaków jak i ich studio DOBRZEWIESZ. No właśnie, kiedyś ,,W domu Andrzeja studio'' przerodziło się w DOBRZEWIESZ, w którym powstały wszystkie albumy Łony i Webbera.

Bartosz "Głowa" Głowacki jest raperem związanym z polskim rapem od 1999 roku, gdy wraz z prekursorem szczecińskiej sceny Maślakiem założył grupę Projektanci Stylu. Niedługo po tym do grupy dołączył Klema. Raperzy nagrywali swoje utwory w studio Kakadu, jednak nigdy nie ujrzały one światła dziennego. W czasie powolnej pracy nad materiałem, chęć ustatkowania się sprawiła, że z grupy odszedł Maślak. Panowie rozstali się na pokojowejstopie i do dnia dzisiejszego utrzymują kontakt, starając się przy okazji namówić Maślaka na wspólne nagranie. Miejsce prekursora szczecińskiej sceny zajął były reprezentant nieistniejącego już Wiele CT - Rymek. Nowe trio ponownie ruszyło do ciężkiej pracy nad pierwszą płytą. Pomogła im w tym nowo zawarta znajomość z Adamem "Ostr" Ostrowskim. Dzięki swojej ciężkiej pracy panowie nagrali wiele numerów m.in. "Ściany" na soundtracku do filmu "Klatka" w 2003 roku oraz zagrali wiele koncertów, m.in. na "Battle Of The Year East Europe" w 2004 roku. Rok później, nakładem wytwórni T1-Teraz, ukazał się debiutancki album pt. "Mamy to we krwi". Na płycie można było usłyszeć wielu interesujących gości takich jak: Ostr, Łona, Aha T. Płyta jednak nie odniosła znacznego sukcesu komercyjnego. Raperzy postanowili jednak działać dalej. Pisali zwrotki, zbierali produkcje i zapraszali gości na nową płytę. Jednym z nich był Bartłomiej "Wężu" Lada z którym Projektanci poznali się podczas wspólnych imprez w Kamieniu Pomorskim. 

Komentarze

Sprawdź też

Wyszukiwarka

Newsletter

Wspierają nas »

2012 SzczecinskiHipHop.pl