A+ A A-
Tools

F.A.Z. – Raper, beatboxer, beatmaker.

Rapem zajął się już na przełomie lat 2000/2001, wtedy to, razem z trzema kolesiami założył crew o nazwie "Respektywistyka" niedługo po utworzeniu składu wyszła pierwsza płyta o takiej samej nazwie jak crew. Respektywistyka rozpoczęła swoją rapową przygodę w Policach kolo Szczecina i tam wyewoluowala. Krótko po wypuszczeniu materiału skład zaczął być rozpoznawalny na rodzimym Polickim terenie oraz na Szczecińskiej scenie. Skład niestety nie przetrwał próby czasu i niestety kilka miesięcy od założenia rozpadł się rozpadł i każdy poszedł w swoja stronę, jak dodaje sam F.A.Z. „ zapewne po dziś dzień gdzieś tam dalej idzie.... Natomiast ja postanowiłem grac solo i gram aż do dziś. „ Dyskografia rapera zawiera kilka niewypuszczonych nielegali, które określa mianem „nieudanych". Ukończenie szkoły muzycznej z umiejętnością gry na skrzypcach i fortepianinie, nabyciem „słuchu muzycznego", poczucia rytmu w połączeniu z kreatywnością pozwoliło mu samemu tworzyć bity pod swoje produkcję. Mniej więcej w roku 2007/2008 zajarany takimi osobami jak: Beardyman, Eklips czy Dub FX zaczął swoją przygodę z beatboxem, poszedł o krok dalej i zaczął profesjonalnie zajmować się samplingiem czyli coverowaniu całych numerów za pomocą sprzętu elektronicznego i oczywiście własnej gęby. Udział F.A.Z.'a w licznych showcase'ach zaowocował utworzeniem w 2011 składu beatboxowego „Power Plumkerzz" razem z Dejv'em i Peter'em. Skład ma na koncie liczne występy na terenie województwa zachodnio-pomorskiego jak i sporo suportów między innymi przed O.S.T.R'ym czy na urodzinach „Andegrandu" gdzie pojawiły się takie postacie jak: Ten Typ Mes, Fokus, Bonson, Raca, Jan Wyga i inni. Najbliższym planem jest zakończenie prac nad materiałem „Entertainment", który ma ukazać się w połowie 2012 roku, ma być to pierwsza poważna produkcja, jak zapowiada raper ma być to „LP z dużym jebnięciem".

Odsłuch:

http://www.youtube.com/user/FAZszczecin/videos

http://www.reverbnation.com/fazowsky

Oficjalny Fanpage składu „Power Plumkerzz"

https://www.facebook.com/pages/Power-Plumkerzz/107950985978510

Raperka, reprezentantka szczecińskiego podziemia,
członkini grupy "Zachodnia Strona".
Swoja historie z muzyka zaczęła w wieku 13 lat
pisząc i realizując materiały w domowym studiu.
Jednak dopiero po 4 latach w roku 2012
miała możliwość wydać swoje pierwsze solowe
EP pt. "WS ELEMENT" .
Obecnie pracuje nad nowym solowym projektem LP.
Jak dotąd zagrała wiele imprez supportując m.in
na Koncertach : Hemp gru, Paluch, Lilu, Buka,
Pih, Sokol, Łona, PMM, Parias.

Odsłuch:
http://www.youtube.com/user/MarjankaEmSiWStv
Kontakt:
http://www.facebook.com/Sensi.Szn

ZAKE - Właściwie Adrian Zalewski urodzony w 1993 roku w Sz-N. Cytat z piosenki : "3 lata później usłyszany pierwszy rap" świadczy o tym, iż z tą kulturą ma do czynienia od lat najmłodszych.
Zajarany zarówno rapem polskim jak i zagranicznym. Pierwsze wersy jego można było usłyszeć na Demo Tape zespołu SPS (Styl Pomorskiego Składu) w 1999 roku. Karierę z rapem rozpoczął w 2006 roku . Rok później wraz z Mathisem oraz Dkz'etem założyli zespół DMA. W 2007/2008 powstaje pierwszy nielegal DMA "Nowe Pokolenie". Album ten nie ujrzał światła dziennego ze względu na jakość nagrań. W 2009 roku powstaje drugi album DMA "Almanach". Płyta ta odbija się na osiedlach, lecz nie jest to wg. autorów płyta "wymarzona". Po albumie skład wstrzymuje swoją działalność. W 2009/2010/2011 Zake uczestniczy na gościnnych albumach : Enzi TCMSW, Gregory Va bank, Dj Knockout Mixtape, EMSI WS, Skandal Studio Mixtape, Damus Kawa, WFD ARMIA. W 2012 wraz z ziomkiem ze szkolnej ławki CO postanawia nawiązać współpracę nad wspólnym projektem.

http://www.youtube.com/watch?v=7lpsjmkQJWg

sprawdź:

http://www.facebook.com/ZAKEandCO

http://www.youtube.com/user/ZAKEandCO

W wieku trzynastu lat pierwszy raz miałem do czynienia z muzyką rap. Pomiędzy szesnastym a siedemnastym rokiem życia (2008/9) postanowiłem napisać pierwszy tekst.


Reprezentant Szczecińskiego podziemia, raper i początkujący producent. Jego początki sięgają 2008r.
Dwa lata później wydał swoją pierwszą EP’kę pt. „Bez Odwrotu”.
14 stycznia 2012r. miała miejsce premiera 

Bartosz "Głowa" Głowacki jest raperem związanym z polskim rapem od 1999 roku, gdy wraz z prekursorem szczecińskiej sceny Maślakiem założył grupę Projektanci Stylu. Niedługo po tym do grupy dołączył Klema. Raperzy nagrywali swoje utwory w studio Kakadu, jednak nigdy nie ujrzały one światła dziennego. W czasie powolnej pracy nad materiałem, chęć ustatkowania się sprawiła, że z grupy odszedł Maślak. Panowie rozstali się na pokojowej stopie i do dnia dzisiejszego utrzymują kontakt, starając się przy okazji namówić Maślaka na wspólne nagranie. Miejsce prekursora szczecińskiej sceny zajął były reprezentant nieistniejącego już Wiele CT - Rymek. Nowe trio ponownie ruszyło do ciężkiej pracy nad pierwszą płytą. Pomogła im w tym nowo zawarta znajomość z Adamem "Ostr" Ostrowskim.

Bogu Bogdan (23l.) reprezentant szczecińskiego podziemia, z mikrofonem ma do czynienia od 2006r. Do kartek sięgnął, bo sięgnął, ciężko jest tu szukać kluczowego impulsu. W 2007r wraz z Hyziem założyli skład 'Prawda W Rymach', owocem czego była pierwsza wspólna podziemna płyta 'Bilet W Jedną Stronę'. Równolegle w czasie formowała się grupa Pol Hasz, która obecnie zrzesza 8 raperów, oraz 2 producentów ze Szczecina i okolic. Jak dotąd raper zagrał wiele lokalnych imprez, supportując m.in. koncerty: Hemp Gru, Pyskaty, PMM.

Dyskografia:

Prawda W Rymach - Bilet W Jedną Stronę (LP 2009)
Bogu Bogdan - Hajfajf! (EP 2010)
Bogu - Wdech i Wydech (LP 2012)

LP 'Wdech i Wydech' planowane było na koniec roku 2011, lecz z powodu różnych trudności premiera przeciągnęła się o kilka miesięcy. Fizyczna wersja płyty przewidziana jest na koniec maja 2012r.

Facebook:
www.facebook.com/PolHasz
www.facebook.com/BoguBogdanPWR

Pol Hasz.
To dopiero początek.

TONY JAZZU – a.k.a. Seba, człowiek wielu talentów i jeszcze większych znajomości. Weteran muzycznych składów m.in. Snuz, Mores RSH, Spóldzielnia z powodzeniem wydający też własne solówki. Poza tym od zawsze DJ, organizator koncertów i największy miłośnik Szczecina. Nie ma imprezy o której by nie wiedział. Głos latami trenowany na hardkorowych koncertach i setkach nagrywek przerodził się w jego znak charakterystyczny. Jeśli do tej pory ktoś nie wiedział na czym polega ,, pompa '' w wokalu, niech zapoda sobie którykolwiek z kawałków z płyty ,, Dla każdego '' (2011). W kulturze hip-hopowej siedzi już tak długo, że śmiało można uznać go za jednego z ojców założycieli szczecińskiej sceny, a na pewno jednego z największych jej propagatorów. Muzyka to jednak nie koniec jego działalności. Wizjoner obdarzony siłą przekonywania z powodzeniem prowadził audycje radiowe, by na dzień dzisiejszy niczym dobry patron ponownie scalić szczecińską scenę hip-hopową. Serwis SSH to owoc dopiero powoli dojrzewający jednak otoczony wyjątkową troską z jego strony – ma szansę stać się oczkiem w głowie każdego reprezentanta Pomorza Zachodniego. Taki właśnie jest Tony Jazzu, hardkorowy raper, producent bitów i aktywny działacz naszej sceny, który nigdy nie ma dosyć rapu ani wszystkiego, co jest z nim związane.

Strona 1 z 2

Komentarze

Sprawdź też

Wyszukiwarka

Newsletter

Wspierają nas »

2012 SzczecinskiHipHop.pl