A+ A A-
Tools

Bartosz "Głowa" Głowacki jest raperem związanym z polskim rapem od 1999 roku, gdy wraz z prekursorem szczecińskiej sceny Maślakiem założył grupę Projektanci Stylu. Niedługo po tym do grupy dołączył Klema. Raperzy nagrywali swoje utwory w studio Kakadu, jednak nigdy nie ujrzały one światła dziennego. W czasie powolnej pracy nad materiałem, chęć ustatkowania się sprawiła, że z grupy odszedł Maślak. Panowie rozstali się na pokojowej stopie i do dnia dzisiejszego utrzymują kontakt, starając się przy okazji namówić Maślaka na wspólne nagranie. Miejsce prekursora szczecińskiej sceny zajął były reprezentant nieistniejącego już Wiele CT - Rymek. Nowe trio ponownie ruszyło do ciężkiej pracy nad pierwszą płytą. Pomogła im w tym nowo zawarta znajomość z Adamem "Ostr" Ostrowskim.

TONY JAZZU – a.k.a. Seba, człowiek wielu talentów i jeszcze większych znajomości. Weteran muzycznych składów m.in. Snuz, Mores RSH, Spóldzielnia z powodzeniem wydający też własne solówki. Poza tym od zawsze DJ, organizator koncertów i największy miłośnik Szczecina. Nie ma imprezy o której by nie wiedział. Głos latami trenowany na hardkorowych koncertach i setkach nagrywek przerodził się w jego znak charakterystyczny. Jeśli do tej pory ktoś nie wiedział na czym polega ,, pompa '' w wokalu, niech zapoda sobie którykolwiek z kawałków z płyty ,, Dla każdego '' (2011). W kulturze hip-hopowej siedzi już tak długo, że śmiało można uznać go za jednego z ojców założycieli szczecińskiej sceny, a na pewno jednego z największych jej propagatorów. Muzyka to jednak nie koniec jego działalności. Wizjoner obdarzony siłą przekonywania z powodzeniem prowadził audycje radiowe, by na dzień dzisiejszy niczym dobry patron ponownie scalić szczecińską scenę hip-hopową. Serwis SSH to owoc dopiero powoli dojrzewający jednak otoczony wyjątkową troską z jego strony – ma szansę stać się oczkiem w głowie każdego reprezentanta Pomorza Zachodniego. Taki właśnie jest Tony Jazzu, hardkorowy raper, producent bitów i aktywny działacz naszej sceny, który nigdy nie ma dosyć rapu ani wszystkiego, co jest z nim związane.

Biografia

SOBOTA – Jeśli mowa o gwiazdach naszego miasta, oto kolejna – S.O.B. czyli JedenNaSto. Ksywa ta aktualna była wiele lat temu i choć wywodzi się z mrocznej przeszłości Soboty dzisiaj zdecydowanie przestała już obowiązywać. Otóż Sobota jest jeden na milion a drugiego takiego MC nie ma nigdzie indziej i raczej już nie będzie.

Komentarze

Newsletter

Wspierają nas »

2012 SzczecinskiHipHop.pl