A+ A A-
Tools

Nasza misja

Hip-Hop, kultura która od momentu stawiania pierwszych swoich kroków rozwinęła się jak żadna inna płynnie lawirując pomiędzy wszystkimi gatunkami muzyki łącząc je, czerpiąc z nich i tworząc własne gałęzie przenikające do obecnych w życiu codziennym: sportu, filmu, mody i wielu, wielu innych dziedzin. Początki były trudne, zwłaszcza w naszym kraju, gdzie mur sprzeciwu przeciwko nowej fali muzyki i mody był wyjątkowo twardy do przebicia. Nikt nie rozumiał i mało kto chciał pojąć o co tak naprawdę chodzi w tej kulturze. Nie o nazywane ,,wandalskimi'' kolorowe graffiti na blokach, nie o nie rozumiany przekaz tekstów. Chodziło o potrzebę wyrażenia siebie - odkrycia swych umiejętności, oderwania od biednej na ogół rzeczywistości i o więź z podobnymi do Nas, a wtedy ,,odmieńcami". Kultura, która powstała w parkach w celu zabawy miała w sobie coś magicznego, rzuciła swój urok na miliony fanów na całym świecie, którzy pozostali jej wierni już na zawsze. Hip-Hop odmienił  życie wielu z nas, a także tym, których pewnie nie byłoby już dzisiaj gdyby nie pasja i wierność tej kulturze.

To w Szczecinie w połowie lat 90-tych dzięki audycji "Wu Doo" i nieskrępowanym, obfitującym w tłumy ludzi jamom oraz częstym spotykaniem się i przesiadywaniem pod nieistniejącymi już klubami narodziła się lokalna scena hip-hopowa. Wyjątkowa i niepowtarzalna nigdzie indziej – bez konfliktów, wąska lecz piekielnie zdolna ponieważ prawie w ogóle nie istnieli w niej przeciętni raperzy. Każdy znał każdego a słabym moda na rap szybko mijała. Ci dobrzy zaś trwali i w większości trwają w tym do dziś. Legendą jest już to iż byliśmy leniwi, jednak wszystko co wychodziło z Naszego miasta w Polskę było dobre, bardzo dobre. SNUZ, Wiele C.T., Dawcy Życia to ekipy, które już od pierwszych swoich nagrań stały się legendą. Co stało się później? Później najlepsi trwali przy swoim i na przestrzeni lat trzeba przyznać że wygrali. Łona z Webberem, Sobota, Tony Jazzu, Głowa, DJ Twister, B-Boy Solo, B-Boy Mąka to ludzie, którzy cały czas konsekwentnie są w grze i na stałe wpisali się do galerii sław polskiego hip-hopu.

Leniwy Szczecin? Kiedyś owszem, plakietka zdolny ale leniwy została Nam przypięta wiele lat temu ale czasy się zmieniły. Zdolny – jeszcze bardziej, leniwy – nigdy więcej! Szczeciński Hip-Hop trwa od długich lat jednak za pośrednictwem tej strony, każdy zarówno tworzący jak i propagujący tą kulturę ma okazję dołożyć coś od siebie by RAZEM wzmacniać Naszą scenę. Chcemy być najlepsi, najwięksi i chcemy być wszędzie. SSH to cos więcej niż zwykła zajawka na rap, farby i figury. To misja i cel, który osiągniemy razem budując i reklamując nasze miasto i nasz rejon. Dalej i dalej, z płyty na płytę, z bloku do następnego osiedla i w końcu z miasta do miasta, Hip-Hop rozrasta się codziennie a My razem z Nim. PEACE!


Więcej w tej kategorii: O nas »
Zaloguj się, by skomentować

Newsletter

Wspierają nas »

2012 SzczecinskiHipHop.pl