A+ A A-
Tools

RECENZJA PMM - "Rap, stresy, hulana, interesy"

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

"Rap, stresy, hulana, interesy" jest już drugą płytą składu PMM (Głowa, Wężu) , natomiast pierwszą wydaną przez wytwórnię w której są obecnie wydawani, mianowicie PROSTO.

Jak się prezentuje ta produkcja? Postaram się wam to opisać.

Zacznijmy od kwestii lirycznej. Jeżeli ktoś myślał, że płyta będzie skłaniać słuchacza do refleksji był w błędzie i to wielkim. Ta płyta aż ocieka bragga i to w bardzo dobrym wykonaniu, natomiast nie ma na tej płycie żadnego kawałka, który skłoniłby nas do głębszych rozmyśleń.

Drugą kwestią jest strona muzyczna, która jest największym plusem tej płyty. Na płycie usłyszymy znakomite, bujające oraz bardzo energiczne i rytmiczne bity, które znakomicie się komponują z wyżej wspomnianym przeze mnie bragga. Można zarzucić że bity są za bardzo plastikowe, że brak sampli, ale nie można na pewno zarzucić braku porządnej dawki energii.

Trzecią kwestią którą warto poruszyć są goście na płycie a jest ich sporo. Na płycie usłyszymy: OSTR, Ero, Maja, 4P, PSH, Ladzisz, Kajman, Karolina Baszak. Niestety, nie pasują mi wokale żeńskiej części gości... Zarówno Maja jak i Karolina Baszak wypadły kiepsko, wręcz fatalnie. Jest to sporym minusem płyty i nie zrozumiałym posunięciem ze strony PMM. Jednakże Ero, OSTR, Kajman, 4P wypadli świetnie, zwłaszcza reprezentant składu Bez Cenzury (Ero) dał świetną zwrotkę.

Sumując, nowa płyta PMM stoi na wysokim poziomie, jest oderwaniem od codziennej monotonii oraz od płyt, które zmuszają nas do refleksji. Słuchając "Rap, stresy, hulana, interesy" dostajemy ogromny zastrzyk energii, głowa aż sama się buja do tych świetnych bitów. Mimo słabych kawałków z żeńskimi gośćmi polecam tą płytę.

PMM - "Rap, stresy, hulana, interesy"

01. Ile dróg, tyle prawd
02. Energia
03. Żyję, wiem feat. Maja
04. Dobrze, konkretnie, ostro!
05. Pierwszy raz feat. Ladzisz
06. Status feat. Kajman
07. Keep it on
08. Eskapady feat. PSH
09. Mamy prawo
10. Daj mi bit feat. OSTR
11. Fatflow drag feat. Ladzisz
12. Jestem z nią feat. Karolina Baszak
13. Ma...m pewny plan feat. Ero
14. Jaki fach, taki fant
15. Hustlerski system
16. Właśnie to mam na myśli feat. 4P
17. U.T.N.K.P. feat. Maja

/Jigsaw

źródło hip-hop.pl

Zaloguj się, by skomentować

Komentarze

Sprawdź też

Wyszukiwarka

Newsletter

Wspierają nas »

2012 SzczecinskiHipHop.pl