A+ A A-
Tools
środa, 04 lipiec 2012 21:37

Historycznie... Szczecin Bboy Jam 1994

Napisał

1994- W tym roku odbywa się w Szczecinie pierwszy międzynarodowy turniej tańca break dance. Przed samą imprezą nikt nie spodziewa się, że będzie ona aż tak znacząca. To właśnie wtedy następuje zetknięcie polskiego b -- boying'u z najbardziej znanymi przedstawicielami tego tańca z Europy zachodniej. Pojawiają się tu ludzie z OUT OF CONTROL z Danii, FREEZE z THROWN DOWN ROCKERS ze Szwecji. No i w końcu BATTLE SQUAD z Niemiec. Dla wielu wyczyny STORM'a, SPEEDY'ego i SWIFT'a są bodźcem do dalszego szybkiego rozwoju. Jeśli chodzi o wyniki tego turnieju to pierwsze miejsce po występach solowych zajmuje STOGO. "

wtorek, 26 czerwiec 2012 18:44

Dj Twister "Funky Floor" Mixtape Promo (VIDEO)

Napisał

Mass Denim oraz hiphopheadz prezentują promocyjne wideo Mixtape'u DJ'a Twistera 'Funky Floor'. Ten znakomity Szczeciński DJ wraz z B-Boy Solo oraz Mąka przygotowali selekcję energetycznych kawałków do break dance'a.

Mixtape do kupienia w sklepie HipHopHeadz.pl: http://www.hiphopheadz.pl/produkt/1188

piątek, 06 kwiecień 2012 20:38

BBoy Solo

Napisał

MARCIN MICHALCZYK aka b boy SOLO..ROZPOCZĄŁ NA PRZEŁOMIE 1993/1994 ROKU.TRENINGI ODBYWAŁY SIE NA POMORZANACH GDZIE ZAJECIA PROWADZIŁA GRUPA BROKEN STEPS..W PÓZNIEJSZYM TERMINIE TRENOWAŁPOD OKIEM B BOYA CERBERA,KTÓRY UKIERUNKOWAŁ GO NA STYL.JAK POWIEDZIAŁ " NIE SPODZIEWAŁ SIEZ TEJ ZAJAWKI ZRODZI SIE PASJA.ALE PASJA POJAWIA SIE TAM GDZIE JEST PRACA..GDZIE TRZEBA SPORO WŁOZYC BY PO CZASIE DOSTRZEC PIĘKNO TEGO CO WYSZŁO."CZŁONEK grup BROKEN STEPS.DALEJ JAKBY SIE DOSZUKIWAC TO W PROJEKCIE POD TYTUŁEM NTM.LUDZIE Z KLIMATU ZROZUMIEJA.W SWOICH ROZMYSLANIACH O GRUPIE UKIERUNKOWAŁ SIE NA SZCZECIN,,NA RODZIME MIASTO..SZCZECIN

piątek, 06 kwiecień 2012 20:27

BBoy Pyszek

Napisał

Pochodzi ze Szczecina, swoją przygodę z tańcem zaczął w 2001 roku. Jeden z założycieli międzynarodowej grupy Hip Hop'owej „Sinior Skład Family", Od kilku lat całkowicie pochłonięty swoją pasją, którą także zaraza młodych ludzi często wyciągając ich z patologii i dając im dobre wzorce. Osobiście wychowanek jednej z pierwszych grup tanecznych ze Szczecina oraz Polski ( Broken steps). Razem ze swoją grupą ma na koncie spore osiągniecia na scenie Polskiej jak i zagranicznej. 

Mixtape „Funky Floor" dla każdego fana funkowych brzmień. Szczecińscy przedstawiciele dwóch, od zawsze współpracujących ze sobą, elementów: DJingu i bboyingu połączyli siły w celu stworzenia mixtape'u. „Funky Floor" to płyta autorstwa: DJ Twister, bboy Solo oraz bboy Arek Mąka składająca się z wyszukanych i mało znanych funkowych numerów. Płyty można słuchać zarówno podczas treningu na sali, jak i relaksowania się w mieszkaniu, czy będąc w podróży. Autorzy materiału zadbali o jakoś utworów. Długie godziny poszukiwań dały w efekcie zbiór kilkunastu rzadkich utworów, powszechnie niedostępnych i mało znanych. Dzięki temu wiele osób ma okazję jeszcze bardziej wgłębić się w muzykę funk.

czwartek, 08 marzec 2012 11:39

Historia breakdance'u w Szczecinie

Napisał

Komentarze

Wspierają nas »

2012 SzczecinskiHipHop.pl